Pierwsza zasada to czyszczenie zarówno okna, jak i przylegających ścian. Zaparowanie się szyb jest bardzo irytujące i denerwujące dla osób spędzających dużo czasu na zewnątrz. Jeśli chcemy tego uniknąć, powinniśmy poznać zasady prawidłowego mycia okien. Jakie są najczęściej spotykane typy okien i jak się ich pozbyć? Zobaczmy!
Kondensacja okien – co to jest i jak tego uniknąć?
Kondensacja na oknach jest problemem głównie w dużych blokach mieszkalnych. Jest to zjawisko, które występuje, gdy na określonym typie szkła rozwija się pewien grzyb, który w zaawansowanym stadium zaczyna się rozwijać. Jest to spowodowane wilgocią w szkle lub wilgocią ze ścian. Jeśli kondensacja na szybach nie zostanie zatrzymana, może pojawić się ponownie za kilka dni. Jeśli jednak tak się stanie, musisz zadbać o natychmiastowe usunięcie wszystkich zanieczyszczeń z okna.
Jak sobie z tym poradzić?
Kondensacja to zjawisko, które często jest trudne do przewidzenia lub wyeliminowania. Dlatego bardzo skutecznym i prostym sposobem na uniknięcie tego jest prawidłowe użytkowanie i czyszczenie szkła. Warto poznać kilka podstawowych zasad, które pomogą Ci uniknąć nieprzyjemnych problemów z własną szklanką:
Jeśli we własnym domu czujemy się niekomfortowo i nie czujemy się dobrze, zawsze możemy bez problemu udać się do teatru, hali sportowej czy pobliskiego sklepu. Oczywiście takie doświadczenie nie pomoże w znalezieniu i wyeliminowaniu przyczyny kondensacji na naszym oknie.
Jeśli mamy okna, które regularnie myjemy, robimy to tylko wtedy, gdy stan jest doskonały. Grzyb nie rozprzestrzenia się aż do okien, dlatego szkło należy regularnie czyścić.