Chemioterapia u meżczyzn

Chemioterapia u meżczyzn

Męska peruka (znana również jako men-wear) to tupecik lub jakakolwiek sztuczna osłona dla głowy mężczyzn. Najwcześniejsza męska peruka była noszona przez mężczyzn z dynastii Ming w Chinach, wzorowana na perukach znalezionych na holenderskich kupców w tym czasie. Później, peruki stały się bardziej popularne wśród europejskich mężczyzn z powodów kosmetycznych i komfortu.

Peruka męska może być wykonana z kilku rodzajów włókien włosów, w tym bawełny, włókien syntetycznych, takich jak nylon i rayon, włosy jaka używane w tybetańskich peruki, włosy ludzkie z Europy Wschodniej i Ameryki Południowej, moher lub czasami prawdziwe włosy ludzkie. Peruki męskie są zazwyczaj przyklejane do skóry głowy, ale mogą być również wiązane za pomocą gumki lub mechanizmu zaciskowego. Dodatkowo płaszcze shearlingowe mają były używane jako peruki i tupety męskie, zwłaszcza przez ortodoksyjnych Żydów.

Dziś peruki męskie są zazwyczaj wykonane z włókien włosowych. Prawdziwe ludzkie włosy zostały uznane za lepsze, ponieważ naśladuje zarówno wygląd i uczucie prawdziwych włosów. Producenci peruk postanowili stworzyć podobny produkt, który byłby odpowiedni dla mężczyzn, którzy chcieli nosić perukę, ale nie chcą nosić jeden wykonany z prawdziwych ludzkich włosów. Producenci peruk stworzyli pierwsze męskie tupeciki używając włosów jaka importowanych z Tybetu w Azji przez holenderskich handlarzy, którzy szukali alternatywnych źródeł dochodu, gdy zaczęli importować jedwab z Chin w XVIII wieku

Ostatecznie, mężczyźni zaczęli nosić tupeciki, gdy odkryli korzyści zdrowotne związane z brakiem konieczności golenia włosów.

W perukach męskich, włosy jaków są połączone z siatką i innych włókien, aby utworzyć niedrogie męskie peruki. Jednak mężczyźni często skarżą się, że mężczyźni tupeciki nie czują się tak wygodne, jak prawdziwe ludzkie włosy i nie trzymają ich style na bardzo długo. Dodatkowo mężczyźni, którzy noszą męskie tupeciki twierdzą, że ruch włosów jaka w ciągu dnia powoduje swędzenie skóry głowy, co w efekcie może prowadzić do łupieżu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *