Jakie kosmetyki do pielęgnacji dzieci

Jakie kosmetyki do pielęgnacji dzieci

Każdy rodzic powinien pamiętać o właściwej pielęgnacji skóry noworodka. Jest to odpowiedzialne zadanie, do którego trzeba podejść z pełną świadomością. Eksperci nie zalecają inwestować w całą szafę produktów kosmetycznych, ponieważ ich nadmiar, zamiast pomagać, prędzej szkodzi. Dlatego dobrze wiedzieć, jakie kosmetyki do pielęgnacji dzieci będą najlepszym wyborem.

Pielęgnacja dziecka – na co powinien zwracać uwagę każdy rodzic?

Spodziewając się dziecka, każdy rodzic powinien przygotować się do stworzenia właściwej wyprawki dla niemowlaka. Bardzo istotnym elementem są zdecydowanie kosmetyki dla noworodka pozwalające pielęgnować jego skórę. Trzeba jednak przed samym kupnem zapoznać się z listą najpotrzebniejszych preparatów, a ponadto z listą produktów kosmetycznych, bez których z łatwością można się obejść. Warto wiedzieć o tym, że kosmetyki dla małych dzieci powinny być specjalnie opracowane pod kątem specyficznych potrzeb malucha. Oczywiste jest to, że wyroby stosowane przez ludzi dorosłych zupełnie nie nadają się do pielęgnacji skóry małego dziecka. Co istotne, maluszki nie wymagają stosowania wielu produktów kosmetycznych, jednak pewne kosmetyki zawsze trzeba mieć w domu. Niezależnie od tego, jakie produkty są stosowane, każdy zakup ma być poprzedzony dokładnym rozeznaniem na ten temat. Istotne jest też przeczytanie etykiety każdego produktu. Trzeba dowiedzieć się, czy konkretny preparat rzeczywiście został stworzony z myślą o noworodkach. Przede wszystkim ma zawierać bezpieczne, hipoalergiczne składniki. Co więcej, ma być też wolny od substancji, które potencjalnie mogą uczulać. Należy też dowiedzieć się, ile wynosi termin przydatności do użycia. Jak się okazuje, są to tylko niektóre z istotnych kwestii.

Jakie powinny być kosmetyki dla dzieci?

Sprawdzając skład produktów kosmetycznych przeznaczonych dla dzieci, trzeba przede wszystkim zwracać uwagę na to, czy nie zawierają one szkodliwych substancji. Często znajdują się one w mydłach, kremach, żelach, szamponach, a także balsamach. Do tego dolicza się też oliwki oraz inne kosmetyki do pielęgnacji maluszków. Bardzo istotne jest to, żeby preparat nie zawierał szkodliwych środkach spieniających mogących naruszać naturalną barierę ochronną skóry i tym samym powodować wszelkie podrażnienia. Do tego trzeba unikać parabenów. Są to konserwanty tj. methylparaben, ethylparaben, isopropylparaben, propylparaben, beznylparaben, a także butylparaben. Niestety często powodują one reakcje uczuleniowe u malucha, czego przecież nikt nie chce. Co więcej, wpływają też negatywnie na działanie układu hormonalnego. Kosmetyk przeznaczony do pielęgnacji dzieci nie powinien w swoim składzie mieć też PEG i PPG. Mowa tutaj o glikolach polietylenowych oraz polipropylenowych, do których wytwarzania stosuje się kancerogenny tlenek etylenu szkodliwy dla skóry dziecka. Kosmetyki do pielęgnacji dzieci najlepiej kupować od uznanych firm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *