Ostroga pietowa

Ostroga pietowa

Ta ostroga nie występuje u ludzi, ale jest powszechną cechą koni. Występuje, gdy kość piętowa (duża kość z przodu stopy) naciska na poduszkę pięty.

Ostroga piętowa to ostroga kostna na mięśniu płaszczkowatym podudzia. Znajduje się około półtora do dwóch cali poniżej kostki przyśrodkowej. Ta ostroga kostna była znana od wieków jako oznaka słabej mobilności kostki i słabej stabilności chodu, ale ostatnio została rozpoznana jako marker choroby zwyrodnieniowej stawów (OA).

Ostroga piętowa jest częstym problemem dotykającym ludzką stopę.

Jest to spowodowane problemem z kośćmi w pięcie i może być leczone chirurgicznie lub zachowawczo.

W ludzkim ciele ostroga piętowa to niewielka kość, która tworzy się na piątym śródstopiu stopy. Może być bolesny i powodować deformacje.

Ostroga piętowa jest ważną strukturą kostną ludzkiej stopy https://krakow.bodymove.pl/skutecznosc-fali-uderzeniowej/. Łączy kość pięty z kością palca i znajduje się po wewnętrznej stronie pięty.

Istnieją dwa rodzaje ostrogi piętowej: płaska i wklęsła. Płaska ostroga piętowa jest również znana jako „płaska pięta” lub „bez palców”. Wklęsła ostroga piętowa jest również znana jako „podpiętka”. Płaska ostroga piętowa występuje, gdy na stopie nie ma palców, natomiast ostroga piętowa wklęsła występuje, gdy obecne są trzy palce.

Ostroga piętowa to ostroga z tyłu stopy, która rozwija się w okresie dojrzewania. Może to być bolesne i powodować problemy dla niektórych osób. W tym artykule szczegółowo opisano ostrogę piętową i wyjaśniono, jak się rozwija.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *