Zestawy do zabawy

Zestawy do zabawy

Zabawa jest podstawową formą aktywności dziecka. Odpowiednio dobrane zabawki mogą wspierać i wspomagać rozwój najmłodszych i nieco starszych dzieci.

Figurki dinozaurów

Doskonałą zabawę mogą zapewnić dinozaury figurki zestaw. Sześć wiernie odwzorowanych figurek prehistorycznych stworzeń wykonanych z dużą dbałością o detale i szczegóły może zainteresować każde dziecko. W zestawie znajduje się: triceratops, tyranozaur, stegozaur, welociraptor, allozaur i brachiozaur.

Wszystkie dinozaury pomalowane są z zachowaniem cech właściwych dla poszczególnych gatunków. W zestawie znajduje się też 6 jaj dinozaurów, wysokie drzewo i krzew. Figurki mają wysokość od 7 do 13 centymetrów i wykonane są z plastiku. Umożliwia to utrzymanie zestawu w czystości. Dinozaury figurki zestaw zapakowane są w estetyczne kartonowe pudełko, dlatego mogą być pomysłem na wyjątkowy prezent dla dziecka.

Wszystkie elementy mogą posłużyć do wymyślania kreatywnych zabaw i przeżywania niebezpiecznych przygód w prehistorycznych czasach. Do figurek można wykonać makietę, na której dinozaury mogą zamieszkać.

Figurki mogą też posłużyć do szukania informacji o prehistorycznych stworzeniach w książkach i czasopismach. Mogą zachęcać do oglądania filmów o ciekawych prehistorycznych epokach, w których Ziemia zamieszkana była przez niezliczone gatunki dinozaurów. Zestaw może też dać początek zainteresowaniom kolekcjonerskim. Zbieranie figurek dinozaurów może stać się ciekawą pasją niejednego dziecka.

Kreatywne zabawy a rozwój dziecka

Zestaw kilku figurek może być podstawą do wymyślania kreatywnych zabaw z dzieckiem. Dzięki zabawom dziecko poznaje świat i zaspokaja potrzeby aktywności ruchowej i umysłowej. Zabawa kształtuje umiejętność skutecznego działania, uczy ustalania i przestrzegania reguł. W czasie zabawy dziecko uczy się rozwiązywać problemy i radzić sobie z emocjami. Zabawa z dorosłymi i z rówieśnikami rozwija umiejętności społeczne.

Kreowanie zabawy jest łatwe, jeżeli możliwe jest wykorzystanie zabawek na wiele sposobów. Tak jest w przypadku zestawu figurek dinozaurów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *