Jogging zimą – jak się ubrać?

Jogging zimą – jak się ubrać?

Zima i mroźna pogoda to nie powód, by rezygnować z treningów. Zimą też można biegać i czerpać z tego ogromną satysfakcję. Trzeba tylko wiedzieć, jak się ubierać, by niskie temperatury nie były przeszkodą. O czym trzeba wiedzieć? Jak się ubierać na zimowy jogging?

Bielizna termoaktywna

Przede wszystkim dobrze jest zadbać o odpowiednią bieliznę. Bielizna termoaktywna dobrze leży, daje sporo ciepła, ale równocześnie uniemożliwia przegrzanie się. Jest ona też wykonana z materiałów, które odprowadzają wilgoć od skóry, na zewnątrz. Dzięki temu nie można się w niej spocić. Jest to bardzo ważne, bo łatwo sobie wyobrazić, jakie skutki miałoby poważne spocenie się w ujemnych temperaturach. Po czymś takim można spodziewać się zapalenia płuc albo innych poważnych chorób. Dla własnego bezpieczeństwa powinno się unikać takiego ryzyka.

Dres

Bielizna termoaktywna to oczywiście za mało. Bardzo ważne są dobrze dobrane damskie dresy. Powinny one dość przylegać do ciała, by nie przedostawało się pod nie zimne powietrze. Dresy na zimę zwykle są trochę grubsze od wersji letnich. Często dresy te mają dodatkową membranę, którą przypina się do nich zimą po to, by osiągnąć lepszą izolację cieplną. Dresy damskie z membraną to prawdziwy hit i w swojej garderobie powinna je mieć każda miłośniczka sportu. Takie dresy sprawdzą się nie tylko podczas jeżdżenia na rowerze, łyżworolkach czy hulajnodze. To spodnie stworzone do tego, by się w nich jak najwięcej ruszać. Warto z tego skorzystać, bo dobrze dobrana odzież jest kluczowa dla jakości treningu. Spodnie dresowe nie mogą ograniczać ruchów i powinny oddychać. Nie mogą dopuszczać do przegrzania organizmu, ale równocześnie muszą zapewniać sporo ciepła. To całkiem długa lista oczekiwań jak na jedne spodnie.

Bluza

Dobrze jest pamiętać, że do spodni dresowych warto dobrać odpowiednią bluzę. Do biegania nie używa się grubych kurtek czy puchowych kamizelek. To nie byłoby wygodne. Dużo lepiej jest wybrać bluzę z membraną. W sklepach sportowych bez trudu można kupić gotowe zestawy złożone ze spodni i bluzy. Takie komplety prezentują się szczególnie dobrze, bo są dopasowane pod względem stylistycznym. Mają więc te same kolory oraz powtarzające się detale. Dzięki nim nawet podczas joggingu można wyglądać zachwycająco i stylowo. A przecież o to chodzi! Trening wcale nie musi wykluczać dbania o siebie i swój wygląd.

Elementy odblaskowe

Jeśli mowa o odzieży do uprawiania zimowego joggingu, to nie można zapominać o elementach odblaskowych. Zimą bardzo wcześnie robi się ciemno, więc dla własnego bezpieczeństwa należy wyposażyć się w odblaski. Dzięki nim możesz zwiększyć swoją widoczność na drodze, nawet jeśli zmierzch zaskoczy Cię podczas treningu. Nie musisz jednak kupować odblaskowych bransoletek czy breloków, ale możesz po prostu wybrać odzież z elementami odblaskowymi. Neonowe paski na dresach damskich będą dobrze widoczne po zmroku, a w ciągu dnia będą po prostu ciekawą ozdobą na spodniach. To właśnie dzięki takim detalom odzież wyróżnia się i nie wygląda nudno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *